Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falownik Danfoss VLT 2815 - zasilanie
Autor Wiadomość
jakubs 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Lubań
Wysłany: 2009-05-24, 12:09   Falownik Danfoss VLT 2815 - zasilanie

Witam. Mam nadzieję, że nie zostanę źle potraktowany, skoro jest to mój pierwszy post na forum i od razu pytam ;)

Posiadam falownik Danfoss VLT 2815. Mam jednak problem z jego zasileniem. Nie mam dostępu do sieci 3x400V, jedynie sieć 1x230V, (oraz sieci gdzie występuje połączenie 2 faz 230V ze sobą). stąd rodzi się moje pytanie. Czy dany falownik można podłączyć na 3 różne sposoby (tak jak są opisane 3 różne sposoby podłączenia w instrukcji ? )




Pozdrawiam
 
 
atlantel
napędy regulowane


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 112
Skąd: Świecie
Wysłany: 2009-05-24, 14:42   

Witam!
Muszę Cię zmartwić falownik który jest na zdjęciu jest przystosowany do zasilania trójfazowego i to napięciem 380- 480V i w związku z tym po podłączeniu pod zasilanie jednofazowe 230V czy też nawet dwie fazy (nie wiem skąd?) wygeneruje alarm 4 (brak fazy) lub ewentualnie alarmy/ostrzeżenia nr 8 napięcie poniżej dopuszczalnej wartości; nr 6 napięcie poniżej poziomu ostrzeżenia i w efekcie końcowym nastąpi wyłączenie bezzwłoczne lub po określonym czasie.
Co do pytania czy dany falownik można podłączyć na 3 różne sposoby- tyczy to tylko objaśnienia podłączeń, ale dla określonego typu falownika (dokładnie w symbolu T4 oznacza zasilanie 3 x 380- 480 V dla Twoich wymagań musi być S2 lub D2).
Pozdrawiam
 
 
danfoss 
danfoss


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-25, 11:48   

Witam,
Przetwornica ma moc 1.5kW (3,7A) jest przystosowana do zasilania 3faz. Jest wyposażona w filtr EMC oraz moduł sieci Profibus. Jeżeli taka konfiguracja ma pozostać a zmiana ma dotyczyć tylko zasilania, to poniżej podaje konfiguracje do zasilania z 1faz.

Kod typu
VLT2815PS2B20STR1DBF10A00C0
Numer katalogowy : 195N0055

Jeżeli miałoby być zmienione coś jeszcze prosze o kontakt.
 
 
braFF 

Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-26, 10:12   

Witam,

Może niewiele to wniesie do dyskusji, bo mamy określony falownik. Jednak z tego co wiem, część trójfazowych falowników (np. firmy ABB) może być zasilana jednofazowo. Jest wtedy oczywiscie spore ograniczenie mocy wyjściowej (z tego co pamietam to 50%) ale taka możliwość istnieje.
Pzdr,
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 7 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime