Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mpisar
2010-07-19, 22:44
Przykładowy program sterujący cyfrowo falownikiem
Autor Wiadomość
Prewitt_88 

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Olesno Śląskie
Wysłany: 2010-07-19, 20:12   Przykładowy program sterujący cyfrowo falownikiem

Witam,

posiadam układ sterowania serwonapędem MIJNO precision gearing poprzez falownik ARS-310/5. Wszystko realizuje przez sterownik Simensa S5 (jedno wejście binarne, jedno wyjście binarne).
Dokumentacja falownika: http://www.apis-maschinen...0_5_10_V2p3.pdf piny złącza (X1) przez które S5 komunikuje się z falownikiem opisane są na str. 64

Posiadam duże problemy z odpowiednim zaprogramowaniem tego falownika (robię to pierwszy raz), stąd moja gorąca prośba o przesłanie mi na mail przykładowych programów sterujących falownikami (najlepiej cyfrowo) obojętnie jakiej firmy - nigdy nie widziałem programu sterującego falownikiem.


Jeszcze raz proszę i pozdrawiam :) mój adres: jacekskiba.88@gmail.com
 
 
magik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 20:13   

Falowniki mają to do siebie, że ich metoda sterowania nie jest ujednolicona, i każdy producent realizuje sterowanie na własny sposób, poprzez własne protokoły lub I/O analogowe/cyfrowe lub standaryzowane takie jak CAN/Modbus/Profibus/ASi/Ethernet.
Każdy falownik ma własną listę rozkazów/rejestrów, dzięki którym realizowane jest sterowanie.

Stąd wysyłanie jakiegokolwiek programu nie ma sensu. A tym bardziej, że sterowniki S5 są przestarzałe i mało kto się nimi zajmuje, a tym bardziej wdraża na nich nowe rozwiązania.

Z tego co widzę, ten kontroler można sterować binarnie lub poprzez magistralę CAN.
Programy sterujące różnią się między sobą również tym, jakimi parametrami ma sterować, i czy ma realizować sterowanie konkretnego procesu na podstawie parametrów zewnętrznych, czy też regulacja ma się odbywać poprzez ręczne zadawanie nastaw.

Tak więc temat jest rozległy. Jedyne słuszne rozwiązanie jest takie, aby zapoznać się dokładnie z metodą sterowania tego konkretnego modelu, wiedzieć jakie parametry chce się regulować, a następnie przełożenie tego na język sterownika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime