Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Baumuller BKF problem z regulacja obrotów.
Autor Wiadomość
wujazdzichu 
Pawel

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: WRONKI
Wysłany: 2013-10-21, 22:44   Baumuller BKF problem z regulacja obrotów.

Witam wszystkich serdecznie.
Mam pewien problem , z którym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie mam do uruchomienia falownik Baumullera z serii BKF 12 /70/400-1019. Falownik zamontowany jest w starej tokarni sterowanej numerycznie. Niestety, sterowanie nie nadaje się do użytku. Chciałem uruchomić sam falownik bez tego sterowania i tu pojawia się problem. Sygnał , który sterował obrotami w tokarni był w postaci Digital a ja chciałem sterować sygnałem analogowym 0-10V. Niestety nie mogę rozszyfrować z dokumentacji, gdzie powinienem podać sygnał analogowy, gdyż na żadnym schemacie nie jest pokazane konkretnie gdzie ma on trafiać. (problem również w tym, że cała dokumentacja jest w języku niemieckim).
Czy może ktoś posiada doświadczenie z tego typu falownikami?? Gdzie powinienem podać sygnał 0-10V?
Z góry dziękuje za pomoc
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2013-10-29, 15:56   

Podłączenie sygnału analogowego to jedno zagadnienie, a sprawienie, żeby falownik uznał go za źródło częstotliwości zadanej- to drugie. W obu przypadkach dokumentacja jest przydatna, w drugim - wręcz niezbędna. Trzeba wziąć słownik i tłumaczyć. Sollwert - wartość zadana, eingang - wejście.
 
 
ul1111 

Wiek: 46
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: GLIWICE
Wysłany: 2014-02-03, 23:29   

BKF12 nie jest falownikiem tylko napędem DC.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime