Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Danfoss VLT 5000
Autor Wiadomość
Timret
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-01, 22:04   Danfoss VLT 5000

Cześć,

Mam problem z falownikiem Danfoss (VLT 5001), który dostałem do pracy dyplomowej.
Wyświetla cały czas warning 34 czyli Profibus communication fault. Próbowałem to jakoś wyłączyć, szukałem informacji co jest grane ale jedyne info jakie znalazłem to "the fieldbus on the communication option card is not working".
Możecie doradzić co z tym fantem zrobić, czy tu ewidentnie uszkodzona jest magistrala i nic z tym nie zrobię? Szczerze nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.
Nie będę używał komunikacji, zależy mi jedynie na tym by pracował na ustawionych parametrach wejść i wyjść.
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2013-12-04, 20:31   

Warning nie powinien blokować normalnej pracy. Spróbowałbym zdemontować kartę i przywrócić ustawienia fabryczne.
 
 
Timret
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-04, 20:50   

Dzięki, dzisiaj właśnie zdecydowałem się otworzyć falownik i odłączyłem po prostu ten dodatkowy moduł i ostrzeżenia znikły, znalazłem też po fakcie w instrukcji że bezwzględnie parametry 927 i 928 muszą być ustawione na disable, może też tutaj leżał błąd bo powiem szczerze już sobie głowy nie dam odciąć czy aby na 100% oba te parametry ustawiałem na disable.
Nie mniej jednak moduł ten w mojej pracy nie będzie wykorzystywany więc nie chce już dochodzić czy jest uszkodzony czy nie, grunt że teraz nie otrzymuje żadnych ostrzeżeń o niedziałających modułach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga