Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[dobór falownika ] Sterownie 2 kaskad pomp z 3-ma slnikami z
Autor Wiadomość
Janusz 
knant

Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2009-04-29, 21:30   [dobór falownika ] Sterownie 2 kaskad pomp z 3-ma slnikami z

Witam
Chodzi dokładnie o to co w temacie , właśnie są to takie 2 kaskady pomp z 3-ma silnikami .Pierwsza kaskada to 3 silniki 1,5kW ,druga kaskada 3silniki 1,1 kW ,czyli nie są to duże moce ,myślałem o tym czy można te wszyskie silniki spiąć razem żeby pracowały wszyskie z jedną prędkością podyktowaną przez falownik ,lub spiąć jedną kaskadę przez falownik a druga w razie potrzeby przez stycznk sterowany falwnikiem. Taka praca jest podyktowana wydajnością kaskad ,bo przy pracy dwu silników nie można osiągać max. ciśnienia ,nawed gdy pracują dwie kaskady razem z 2 silnikami ciężko jest osiągnać max. ciśnienie ,dopiero jak w kaskadzie pracują 3 silniki wydajność jest dobra.
Proszę o dalsze wskazówki i jaki falownik by to załatwił ,za każdą podpowiedz będę bardzo wdzięczny.
 
 
napedy 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 123
Skąd: Zwoleń
Wysłany: 2009-04-29, 22:49   

Janusz napisał/a:
myślałem o tym czy można te wszyskie silniki spiąć razem żeby pracowały wszyskie z jedną prędkością podyktowaną przez falownik

Tak można tak połączyć ale musisz wtedy zastosować indywidualne zabezpieczenie każdego silnika, czyli przekażnik przeciążeniowy ze stykiem NC włączonym w obwód sterowania.
Janusz napisał/a:
Taka praca jest podyktowana wydajnością kaskad ,bo przy pracy dwu silników nie można osiągać max. ciśnienia

Rozumiem że nie możesz dać z jakichś przyczyn jednego większego silnika ?
 
 
 
Janusz 
knant

Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2009-04-30, 08:42   

Chcę to zaistalować w istniejącej już hydroforni ,a zastosowanie jednej dużej pompy wiąże się z kosztami i wyżuceniem dobrych pomp na złom.Myślę że zbezpieczenie by pozostało to co jest bo każdy silnik jest zasilany przez wyłącznik termiczny,chodzi mi jeszcze o dobór mocy falownika ,czy wystarczy suma mocy wszystkich silników plus jaki zapas mocy ? czy nie będzie przeszkadzać jak będzie za duża moc falownika i jaki jest potrzebny jeszcze osprzęt dodatkowy ?
 
 
vacon


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-30, 09:26   

Janusz napisał/a:
czy wystarczy suma mocy wszystkich silników plus jaki zapas mocy ? czy nie będzie przeszkadzać jak będzie za duża moc falownika i jaki jest potrzebny jeszcze osprzęt dodatkowy ?


Do doboru mocy musisz zsumawać prądy znamionowe silników (nie moce) i na tej podstawie dobrać falownik do takiego prądu. Ewentualna większa moc falownika nie będzie przeszkadzać.
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 13 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group