Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
LS iG5A 4KW
Autor Wiadomość
danielsonicl 

Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Złoty Stok
Wysłany: 2009-05-30, 12:21   LS iG5A 4KW

Witam mam pytanie może proste,ale interesuje mnie to czy falownik może pracować bez jednej fazy,bo falownik pomimo jej braku pracuje bez zarzutu,ale jak się to ma do samego falownika.Nie chodzi mi tu o ciągłą pracę bez jednej fazy,tylko w razie jej braku w sieci.
 
 
IGBT

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-30, 17:22   

Nie wiem jak u innych ale w przemiennikach Vacon możemy ustawić w parametrach zabezpieczeń reakcję falownika na brak fazy. Można ustawić reakcję jako usterka, wtedy przy braku fazy falownik zatrzyma silnik rampą lub wybiegiem (zależy co wybierzemy) i zgłosi komunikat "Brak fazy wejściowej". Można ustawić reakcję jako ostrzeżenie wtedy mamy taki sam komunikat ale falownik nadal pracuje. Dla obciązenia pompo-wentylatorowego do ok 37Hz falownik pracuje na 2 fazach tak jak na 3. Powyżej 37Hz ze względu na coraz większe obciążenie spada napięcie szyny DC i regulator podnapięciowy falownika broni się i nie pozwala na zwiększenie częstotliwości wyjściowej. Jeśli obciążenie będzie odpowiednio mniejsze od znamionowego wtedy można pracować nawet z pełną częstotliwością mając tylko 2 fazy zasilające.
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-05-30, 21:23   

Kiedyś miałem słabe przyłącze i zdarzało się, że paliło BMa na 1 fazie, oczywiście wszystko trzeba było "na gwałt" wyłączać, bywało, że spalił się jakiś zapomniany wentylator, tylko chłopaki na jednej hali chwalili się, że oni "jadą" dalej, bo "mają prąd" - mieli dwie maszyny, obie z falownikem Hitachi SJ100 3~400, i zanik jednej fazy nie przeszkadzał. Na wszelki wypadek zarządzałem postój (mostek prostowniczy jest nierównomiernie obciążony).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group