Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Psujące się różnicówki pod falownikiem
Autor Wiadomość
lukaz2006 
lukaz2006

Wiek: 40
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-08-21, 17:48   Psujące się różnicówki pod falownikiem

Dzisiaj widziałem rozebraną rozdzielnicę i zapytałem, dlaczego prawie wszystko w niej zmieniają. Odp,:bo różnicówki szybko padają po paru miesiącach współpracy z falownikami..Falowniki były typu AC 30mA oczywiście wiem, że takich wcześniej instalować nie powinni.
Dlaczego psują się i wywalają jak wcześniej działały bezawaryjnie np. 2 miesiące?.
 
 
norman


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-21, 17:54   

Jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałem.
Raczej to nie ma nic wspólnego ? Pracowały dobrze tzn nie wyłączamy mam rozumieć.
Nic innego się nie stało tylko prąd upływnościowy różnicowy zwiększył się.
Należy tu szukać wielu przyczyn.
Najbardziej prozaiczną może być mieszanina kurzu + wilgoć która jest w stanie odprowadzić kilka mA i dlatego różnicówka zaczyna wyłączać bo takie jej zadanie.
 
 
lukaz2006 
lukaz2006

Wiek: 40
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-08-21, 22:37   

Z tym pyłem i wilgocią to bym się zgodził, bo w tej fabryce robi się spożywkę.
Na samym falowniku przy byle maszynie to i by się 0,5 cm pyłu spożywczego znalazło a w środku jeszcze więcej. Falowniki są rzędu, IP 00 bo widziałem niektóre z zaciskami na wierzchu. W nowej rozdzielnicy, którą zacząłem przerabiać znalazłem około słoik litrowy (mąki?) na elementach w środku.Wszystko to dostało się przez jakieś 7 dławików z otworami 1cm przez 2 miesiące a może i krócej.
 
 
qnisz 
Qnisz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Janówek Pierwszy
Wysłany: 2009-12-09, 13:09   

Falowniki generują ogromny prąd upływu. Do obwodu zasilającego falownik należy stosować wyłącznik 300mA - jednak nie chroni on całkowicie obsługi przed porażeniem (bo nie ma takiej możliwości). Jego główne zadanie to ochrona falownika przed skutkami zwarcia doziemnego. Inne urządzenia układu powinny posiadać osobne zabezpieczenia różnicowo-prądowe (30mA) które już chronią obsługę przed porażeniem. Wniosek: należy stosować odpowiednie wyłączniki różnicowo-prądowe, jednak obwódu falownika musi mieć osobne zabezpieczenie różnicowo-prądowe które nie do końca chroni prze porażeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group