Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie współpracy falownika ze sterownikiem PLC
Autor Wiadomość
rafal_krakus 
rafal1979

Wiek: 44
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2009-07-22, 10:34   Pytanie odnośnie współpracy falownika ze sterownikiem PLC

Witam!
Czy ktoś z Państwa może mi pomóc w sprawie współpracy falownika ze sterownikiem PLC, który ma sterować prędkością obrotową silnika elektrycznego (napędzającego pompę wody) trójfazowego prądu przemiennego. Ktoś mi powiedział, że w tym przypadku potrzebna jest charakterystyka napięcia w funkcji prędkości obrotowej, ale skąd ją wziąć. Przeglądam instrukcję obsługi (falownik Ansaldo seria SVTS) i nic nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Rafał
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-07-22, 12:24   

Charakterystyka powinna być w fabrycznych ustawieniach falownika. Należy znaleźć parametr określający napięcie (voltage, U/f) lub moment obrotowy (torque) w funkcji prędkości i wybrać square (standardowo będzie linear lub U/f=const) albo reduced torque, czyli zredukowane albo kwadrat, bo taka jest ch-ka pomp i wentylatorów (opór mechaniczny rośnie z obrotami, przez to napięcie musi rosnąć tak, jak kwadrat obrotów, albo inaczej moment na niskich obrotach może być zredukowany). To tylko przykładowe określenia, przydałaby się instrukcja, bo na szybko nie mogę w sieci znaleźć.
 
 
rafal_krakus 
rafal1979

Wiek: 44
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2009-07-22, 13:52   

Dziękuję za odpowiedź .
 
 
IGBT

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 184
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-23, 13:46   

Napięcie nie musi rosnąć tak jak ch-a ale powinno. Jeśli nie możesz znaleźć charakterystki kwadratowej to zostaw na liniowej i też będzie dobrze.
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 6 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group