Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik 7.5 kW
Autor Wiadomość
stadnina 
stadnina

Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: nadarzyn
Wysłany: 2013-11-01, 09:10   silnik 7.5 kW

Mam silnik 7.5 kW podłączony na gwiazda trójkąt ze skrzyni sterowniczej czyli mam 6 kabelków +masa. Chcę podłączyć falownik SV110iP5A-4NE który na wejściu (3-fazowym) ma 3 kabelki fazowe i 2 masy i na wyjściu to samo.
Jak podłączyć zasilanie falownika i jak podłączyć z falownika na silnik?
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2013-11-01, 14:46   

Proszę uważnie przeczytać instrukcję falownika - nie ma tam żadnych mas, ale zacisk ochronny, na silniku również jest zacisk ochronny. Silnik należy połączyć w trójkąt na tabliczce zaciskowej, a zacisk N falownika należy pozostawić niepodłączony - w przeciwnym razie falownik ulegnie zniszczeniu.
 
 
stadnina 
stadnina

Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: nadarzyn
Wysłany: 2013-11-01, 15:55   silnik 7.5 + falownik

Dzięki za zainteresowanie. Nie mam instrukcji falownika bo kupiłem go z całym kontenerem sterującym 2-oma silnikami el do dmuchaw + do tego silnik spalinowy.Nie chcę pomijać całego układu zabezpieczającego.Falownika oryginalnie nie było. poprzednik dokupił i podłączył bezpośrednio do silnika pomijając całą tablicę sterującą i wszystkie zabezpieczenia.Chodzi o przeciążenia,brak fazy itp. Teraz silnik jest podłączony na gwiazda,trójkąt czyli jak wypnę wszystkie kable to (jest ich 6 ) którymi zasilić falownik a potem z niego silnik? oznaczone są U1 W1 V1 U2 W2 V2
nie mam żadnej instrukcji,nawet nie wiem czy falownik ma w sobie zabezpieczenia na brak fazy, przegrzanie, przepięcia itp.
Czy któreś na silniku trzeba zmostkować? Na falowniku mam R(L1) S(L2 T(L3) G P1(+)mostekP2(+) N(-) U V W
Trzy ostatnie idą na silnik.Ale do których zacisków? U1 V1 W1 czy do U2 V2 W2 Nie wiem czy dobrze opisałem o co mi chodzi?
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2013-11-02, 18:18   

Dużo tu pytań - warto zawołać kogoś, kto siedzi w temacie.
Przełącznik gwiazda/trójkąt usunąć. Zasilanie (po drodze oczywiście musi być jakiś "bezpiecznik") zamiast na przełącznik g/t dać na falownik RST. W silniku na tabliczce połączyć zaciski w trójkąt blaszkami lub zworami z drutu - potrzebne są 3 zwory. Teraz silnik ma 3 zaciski UVW i zasilamy je z UVW falownika. Ochronę PE silnika, szafy, falownika i kabla zasilającego łączymy razem. Mostek P1-P2 pozostawić, poza tym P1, P2, N zostawić w spokoju.
Falownik zapewnia ochronę silnika przed przeciążeniem, spaleniem itp. - trzeba tylko właściwie ustawić najważniejsze parametry.
Instrukcja falownika jest na forum do ściągnięcia, również w sieci łatwo ją znaleźć.
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 7 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group