Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak tabliczki na silniku, a praca wektorowa
Autor Wiadomość
*paweł* 
Automatyka-Sklep.eu

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 39
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2009-04-24, 07:25   Brak tabliczki na silniku, a praca wektorowa

Miałem przypadek uszkodzonej tabliczki na silniku i braku możliwości odczytania parametrów. Aplikacja w której był użyty wymagała użycia charakterystyki wektorowej falownika. Po zczytaniu parametrów przez falownik włączyłem tryb wektorowy. Napęd ruszył i pracuje. Falownik Lenze 8200 Vector. Co o tym myślicie? Moim zdaniem muszą być wpisane parametry silnika, ale tutaj ktoś inny podjął decyzje.
Pozdrawiam
 
 
krzysiul 
Lenze Polska


Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 84
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-24, 09:46   

8200 vector akurat dość dobrze robi identyfikację nawet przy zakłamanych danych wejściowych. Natomiast zawsze wyznacznikiem będzie efekt końcowy czyli zachowanie się silnika a w szczególności czy nie ucieka w zerze i kręci równo w obie strony. Najlepiej zrobić mu na odsprzęglonym silniku od maszyny taki teścik z szybkimi nawrotami, pracą przy niskiej prędkości (do 1-3 Hz) a potem w maszynie podczas normalnej pracy jak wygląda moment. Natomiast jeżeli się słucha i działa to ok i pozostaje cieszyć się że się udało. Zdarzało się też że tabliczka była bardzo ograniczona w informacje i wtedy najczęściej wybierałem z listy lenzowski silnik najbardziej zbliżony do uruchamianego. W przypadku zwykłego przemiennika z silnikiem asynchroniczny jeszcze nie jest tak źle. Schody zaczynają się jeżeli chcielibyśmy podłączać serwo a nie mamy danych.
 
 
drive

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-05-04, 21:32   

Czasami metoda prób i błędów pozwala na ustawienie pracy wektorowej.
Tak właściwie to cosinus należy mniej więcej zbliżoną wartość wpisać około 0,8 i próbować kalibrować falownik.
Jak zakończy się sukcesem to ok, jak nie to należy cos zmienić i od nowa kalibracja falownika.
 
 
Kazimierz Siwik 
kaziksi

Wiek: 71
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2010-05-22, 22:06   

mam problem potrzebne mi są dane silnika zainstalowanego w pompie omnigena SPO46-7 moc silnika 11kW. Dane potrzebne sa do wstawienia w parametrach falownika
Pompa zamontowa i brak dostępu do tabliczki znamionowe. Może ktoś ma pod ręką te dane . Dzięki
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2010-05-23, 08:22   

A producent nie pomoże :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group