Falowniki Forum Instrukcje Porady Strona Główna Falowniki Forum Instrukcje Porady


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
upływ prądu - falownik
Autor Wiadomość
artur27 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Łomża
Wysłany: 2012-02-05, 21:09   upływ prądu - falownik

Witam.
Około miesiąca temu kupiłem miernik upływu prądu KEW2434 i mierzę po kolei wszystko co ma prawdopodobny prąd upływu. Dwa dni temu miałem przyjemność pomierzyć prąd upływu w sprężarce śrubowej która ma rok czasu i posiada wbudowany przekształtnik częstotliwości Danfoss-a FC-302 i napędza silnik o mocy 18,5 kW / 3000 obr/min. Więc objąłem cęgami miernika wszystkie przewody fazowe L1, L2, L3 i wskazało mi pomiar od 4,330 A do 5,420 A który się waha zależnie od pracy silnika przy różnych częstotliwościach pracy falownika. Pomiar przewodów (są dublowane) PE z dwóch niezależnych miejsc w pierwszym przypadku pokazało mi 1,123 A a na drugim przewodzie 2,890 A i też się waha 0,300 mA w górę lub dół jak na jednym i drugim przewodzie PE, przekrój tych przewodów to 10 mm² rezystancja uziemienia (otok) to 2,55 Ω. Powiem szczerze że pierwszy raz mierzę to przy przetwornicy i jestem zdumiony że przy takiej maszynie jest aż tak duży prądu upływu, moje pytanie jest takie czy taki stan jest stanem normalnym dla takich urządzeń, czy taki duży prąd upływu to rzecz normalna?. Pomiar wykonywałem przełączając funkcje miernika z funkcji WIDE na 50/60Hz i odwrotnie, pomiary są bardzo zbliżone do siebie. Opis miernika http://www4.biall.com.pl/...007-01-01.1.pdf
Pozdrawiam Artur
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2012-02-07, 11:12   

A nic na pewno nie jest zasilane napięciem z którejś fazy oraz z PE? Np. osuszacz ziębniczy?
 
 
artur27 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Łomża
Wysłany: 2012-02-07, 13:45   

Witam.
Ta sprężarka posiada wbudowany osuszacz powietrza, proszę oto schemat elektryczny, zdjęcie w wysokiej rozdzielczości http://www.przeklej.pl/pl...0042s50ascl23sp Ona posiada wpięty osuszacz miedzy fazę i PE, proszę niech kolega obejrzy ten schemat i może coś więcej mi powie na nurtujący mnie temat.
Pozdrawiam Artur.
 
 
bonanza


Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 436
Skąd: Poland
Wysłany: 2012-02-07, 16:33   

Dziwny układ, starsze urządzenia mają często wspólny zacisk N-PE, albo zmostkowane PE i Mp (Mp na niemieckich schematach to "zero robocze", N). Ale tu ktoś poszedł na żywioł, dobrze, że nie podłączyli do szpili wpitej w ziemię. :mrgreen:
Prąd upływu należy mierzyć tylko na przewodach wyłącznie ochronnych, nie może nimi płynąć zasilanie (zero) żadnych odbiorów.
 
 
INFORMACJA
Gość
Wiek: 54
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Aby zobaczyć resztę postów, musisz się zalogować
Ten temat zawiera: 6 postów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime